
Önazonosság I. tanfolyam Kőhegyi Károllyal

Valódi lehetőség a változásra
Ha te is az önismeret útját járod és szeretnél (végre!) egy valódi lehetőséget, eszközt magadnak az útra, akkor itt a helyed. A tanfolyam egy hétvégén át tart, két részből áll.
Önazonosság I. tanfolyam – 1. rész
Az első részben feltérképezzük a kialakult személyiségünket, énképünket. Feltárjuk, hogy milyen feladatokkal szembesülünk általuk. Például: önbizalomhiány, félelmek, kényszeres cselekvések, másra utaltság, párkapcsolati problémák (elhidegülés, féltékenység), gyerekkel és szülőkkel való kapcsolatok problémái, stb…
Önazonosság I. tanfolyam – 2. rész
A második részben megnézzük, hogy a spirituális tanítások hogyan válnak a saját valóságunkká.
Fontos! Ha még nem vagy kész őszintén szembe nézni magaddal, abban az esetben a tanfolyamot nem javasoljuk. Ha érzed a hívást magadban, akkor viszont szeretettel várunk!
Erről is szó lesz a tanfolyamon… – Spirituális fogalmak, tanítások és félreértelmezésük
Minden tanításnak és Tanító idézetnek megvan a saját valóság alapja (azért vannak kivételek).
Amiről ezek a tanítások szólnak, az nagyjából a tiszta Tudatosságot próbálja elénk tárni. Ami nagyon jól is hangzik, ám a vevő részéről nincs meg a megfelelő befogadó állapot hogy meg tudja élni a tanítások valóságát. Viszont mint információ, tud vele mit kezdeni, tehát berakja a saját rendszerébe és elkönyveli “tudott” anyagnak.
Nézzünk néhány ilyen tanítást:
Élj a jelenben
Sokan ezt a tanítást úgy értelmezik, spirituális vezetőként is, hogy hagyd a múltat, ne foglalkozz vele, ne keseregj, ne bánkódj miatta. Alapvetően van benne igazság, ugyanis nem bánkódni meg keseregni kell a múltbéli sérelmeinken,
hanem a sértettségen keresztül eljutni azokhoz az energiákhoz (érzésekhez), amiket nem volt alkalmunk megélni és belénk lettek fojtva.
Ezek az elfojtások kihatnak a jelenünkre is, mert tudat alatt továbbra sem merjük megélni azokat a dolgokat, amiket gyermekként megtanultunk magunkba zárni. Amíg ilyen programok, minták futnak bennünk, addig a jelenünket is csak a minták alapján merjük megélni.

Először magunkat kell szabaddá tenni és utána egyre inkább nem marad más, mint a jelen megélése, önfeledten, szabadon.
Szeretet

Ami minden kérdésre válasz és mindenben megtalálható és akkor igazi, ha feltétel nélküli… A szeretettel ugyanaz a helyzet, mint a többi spirituáils fogalommal, mégpedig:
az, ahogy az elme gondolkodik róla, nem egyenlő a valósággal.
Ahhoz, hogy fel tudjuk fogni a szeretet illúzióktól mentes valóságát, önmagunkat kell tudni megélni, saját illúzióink, tévhiteink nélkül.
Hamar megnyugvást találunk olyan mondatokban, mint például a “szeresd önmagad és a világ is szeretni fog”, és társai. Fontos, van valóságalapja, de pontosabban így hangzik a megfogalmazás:
Találd meg önmagad és felismered, hogy minden támogat a további munkádban.
Igen, ez valóban nem olyan romantikus, de mondtam, a valóság és ahogy gondolkodunk a valóságról, az más és más!
Elfogadás
Az egyik legnépszerűbb fogalom. A legtöbb technika használja és valóban nagyon hasznos is. De amikor úgy használják, hogy: “Én elfogadlak téged olyannak, amilyen vagy, fogadj el te is engem olyannak amilyen vagyok!”, ez bizony nem túl szerencsés.
Nem szerencsés még akkor sem, ha csak magunkra értve használjuk, vagyis: “Elfogadom magam olyannak, amilyen vagyok!” Miért is nem szerencsés? Mert ha elfogadod magad olyannak, amilyen vagy, nincs fejlődés. Ilyen egyszerű.
